Головна <ОАЕ

ОАЕ

ОАЕ – дивовижна країна, де гармонійно поєднуються східний колорит і сучасні тенденції. Вона водночас вражає традиціями, культурною спадщиною Близького Сходу та новітніми технологіями, цифровим прогресом. До всього цього тут чудові піщані пляжі, тепла Перська затока, неймовірний Індійський океан, безкрайня таємнича пустеля, Хаджарські гори, ідеальні умови для сімейного, молодіжного, активного відпочинку.

ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ

Об’єднані Арабські Емірати – це федеративна держава на Близькому Сході, що займає східну частину Аравійського півострова. Його сусіди – Саудівська Аравія та Оман, берега країни омивають води Перської та Оманської затоки. Країна поділена на 7 Еміратів: Абу-Дабі, Аджман, Дубай, Рас-аль-Хайма, Умм-Ель-Кувейн, Фуджейра, Шарджа. Цікава особливість – кожен Емірат, що входить до складу, є державою з абсолютною монархією. Столиця ОАЕ – це столиця найбільного емірату, однойменне місто Абу-Дабі.
 • Абу-Даби
 • Аджман
 • Дубай
 • Рас-аль-Хайма
 • Умм-эль-Кайвайн
 • Фуджейра
 • Шарджа
ОАЕ – мусульманська країна, де збереглися традиції, правила та закони, і треба сказати доволі суворі. Деякі стосуються лише місцевих жителів, але багато з них повинні дотримуватися і туристи, про них ми поговоримо трохи нижче.
Розквіт країни прийшовся на 70-ті роки минулого століття, коли співпало два фактори –  здобуття незалежності та різке подорожчання нафти на світовому ринку.  За відносно короткий проміжок часу на місці безкрайньої пустелі виросла розвинена держава, з високим рівнем життя, розкішними мегаполісами, новітніми технологіями та вражаючою архітектурою.  

Туризм також займає не останнє місце – постійно з’являються нові, неймовірні готелі, парки розваг, аквапарки, торгові центри, і, навіть, острови (!), проводяться виставки, фестивалі і багато іншого, чим можна зацікавити сучасного туриста.

ВІЗОВИЙ РЕЖИМ

Громадяни України – власники як звичайних, так і біометричних паспортів, терміном дії не менше 6 місяців після повернення з туру, можуть отримати візу по прильоту в аеропорту.  Віза видається безкоштовно. Діти можуть в’їжджати в ОАЕ без віз тільки в супроводі дорослого. Дозвіл на перебування в країні дійсний 30 днів з моменту в’їзду. ВАЖЛИВО – прикордонно-імміграційна служба ОАЕ з 12.02.2018 не приймає вписаних дітей в паспорти батьків. Для в’їзду в ОАЕ всім громадянам, починаючи з 0 років, необхідно мати свій паспорт.

З правила в’їзду в країну в умовах пандемії ви можете ознайомитися в нашому довіднику 

КЛІМАТ

Територія країни розташована у субтропічній кліматичній зоні. Хоч в ОАЕ можна відпочивати цілий рік, все ж виділяють декілька сезонів і варто враховувати їх особливості. Найбільш комфортним для відпочинку  вважається період з кінця вересня до середини грудня та з кінця січня до середини травня. В цей період температура повітря коливається від +30 до +37 °С, а вода буде не менше +24-25 °С.
 Якщо плануєте відпочинок влітку, то будьте готові до +40-45 °С (не рідко може досягати і 50 С). В літні місяці рекомендовано знаходитися в затінку з 11:00 до 14:00. Бажано мати сонцезахисні окуляри і креми для догляду за шкірою з SPF (чим вище цифра, тим вище рівень захисту). Не слід нехтувати капелюшками, перебуваючи довгий час на сонці. А от у грудні-січні не варто розраховувати на теплі вечори. В цей період вдень ​​температура повітря буде +25-29 °С, але ввечері різко спадає аж до +13-15 °С. Звертаємо увагу, що клімат дуже вологий.

ЧОМУ ВАРТО ВІДВІДАТИ ОАЕ

Переваг у напрямку безліч, ось кілька основних:

 • дуже широка готельна база – незважаючи на розкіш і достаток, тут є пристойні готелі 2* та 3*, а також багато апартаментів з міні-кухнею, посудом, холодильником, що дуже зручно для сімейних подорожей;
 • цілорічний напрямок – так, звісно, найкомфортніше буде по погоді з жовтня по травень, але в літні місяці готелі надають великі знижки на проживання, тому можна забронювати класний готель за вигідну ціну; 
 • високий рівень сервісу – це те, за що так люблять Емірати всі туристи, тут навіть в бюджетних готелях можна розраховувати на комфортні умови і ввічливий персонал;
 • розваги на будь-який смак – в ОАЕ є все і навіть більше, і це не перебільшення;
 • хороші піщані пляжі з пологим входом в море – важливий фактор для багатьох, хто з дітками чи погано плаває;
 • високий рівень безпеки – суворі закони дозволили зробити країну дуже безпечною для туристів;
 • шопінг – повірте, Дубай складе гідну конкуренцію всім столицям світової моди;

СЛІД ПАМ’ЯТАТИ

Плануючи поїздку в ОАЕ, слід пам’ятати про декілька особливостей, а саме:

 1.  У трьох Еміратах (Дубай, Абу-Дабі, Рас-Ель-Хайма) введено туристичний податок, що сплачується при поселенні у готель. Розмір податку залежить від зірковості готелю.  Його можна сплатити картою або місцевою валютою.
 2. У більшості готелів є обов’язковий депозит, він також сплачується при заселенні, але якщо не був використаний на додаткові послуги та турист не пошкодив майно готелю, він повертається при виселенні.  Його можна сплатити  готівкою або заморозити кошти на карті.
 3. У країні заборонено розпивати алкогольні напої в громадських місцях, у деяких готелях та в цілому в Еміраті Шарджа.
 4. Практично всі пляжі в країні муніципальні.
 

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В ОАЕ

  Об’єднані Арабські Емірати – суверенна ісламська держава, регулювання суспільних відносин в якій здійснюється національним законодавством, нормами моралі, релігії, а також звичаями, в основу яких покладені принципи Ісламу. Туристу слід пам’ятати, що за всі правопорушення він несе відповідальність відповідно до законодавства ОАЕ, незалежно від громадянства (принципи шаріату передбачають досить жорсткі, головним чином, тілесні покарання за вчинення кримінальних злочинів). Тому дотримання законів країни перебування – важлива умова безпеки туриста. Можливо, звучить трохи страшно, але маємо вас застерегти від неприємностей).   

Туристам забороняється:

 • Розпивати алкогольні напої та з’являтися в громадських місцях, на вулиці в стані алкогольного сп’яніння. Такі дії тягнуть за собою штраф або кримінальну відповідальність, або депортацію. Розпивати алкогольні напої дозволено тільки в барах, ресторанах і номері готелю. А в Еміраті Шарджа діє повна заборона на алкоголь, вживання і транспортування якого вважаються кримінальним злочином.
 • Носити з собою пляшки з алкоголем під час прогулянок по місту. 
 • Фотографувати будівлі державних установ, військові споруди, приватні маєтки, палаци, прапори, місцевих жінок, чоловіків можна тільки з їх дозволу. 
 • Носити жінкам носити відкритий, обтягуючий, короткий одяг. Перебувати на пляжі без купального костюма або окремих його частин. Чоловікам не можна з’являтися в громадських місцях з оголеним торсом. 
 • Купатися в басейні у верхньому одязі. 
 • Використовувати нецензурну лайку та будь-які погрози в адресу інших людей. Це загрожує штрафом або тюремним ув’язненням. 
 • Кидати сміття. Навіть за викинуте сміття випадково повз урни стягується штраф.
 

Особливо суворо в ОАЕ дотримуються ісламських звичаїв в період Рамадану. Рамадан – це священний місяць посту і духовного очищення у мусульман. В цей час є деякі особливі обмеження: 

 • Мусульманам заборонено їсти, пити і курити протягом дня. Туристи так само повинні дотримуватись цього правила в суспільних місцях, як то в торгових центрах, в парках, на пляжах. Це правило не поширюється на туристів, які харчуються в світлий час доби в своїх готелях. У готелях для прийому їжі використовуються ресторани, прикриті від стороннього погляду ширмами.
 • Особливу увагу мандрівникам необхідно звернути на свій одяг. Він має бути досить скромним: закриті коліна і плечі, неприпустимо носити одяг з прозорих тканин і з відкритим декольте для жінок. 
 • При спілкуванні з місцевими жителями проявляйте повагу та ввічливість, не торкайтесь людей без їх дозволу, не дивіться пильно на місцевих жінок, дотримуйтеся дистанції.
 • Рамадан в Еміратах змінює характер деяких екскурсій. Так, кульмінація екскурсії, яка повинна закінчуватися танцями або іншими урочистостями, наприклад, в цей період скасовується.
 
     

КУРОРТИ ТА РЕКОМЕНДОВАНІ ГОТЕЛІ

АБУ-ДАБІ

Столиця ОАЕ - найбільший за площею Емірат, з дуже красивою архітектурою. Якщо вам хочеться відчути в повній мірі всю розкіш та багатство ОАЕ, то вам обов’язково треба відвідати Абу-Дабі. Не дивлячись на хмарочоси, брендові магазини та спорткари в Дубаї, саме тут по-справжньому відчувається велич цієї держави.  Треба сказати, що Абу-Дабі дуже привітне і комфортне місто для туристів, в ньому легко орієнтуватися, практично всі вільно розмовляють англійською, відмінна інфраструктура. В Абу-Дабі є свій аеропорт, але все-таки більшість рейсів прилітають в Дубай. Від міжнародного аеропорту Дубая трансфер займе близько 2 годин, їхати по ідеальній трасі, тому час пролетить непомітно.  Цей Емірат підходять і для культурного, і для пляжного відпочинку - тут пологі піщані пляжі, дуже чисті та з необхідним пляжним сервісом. Плюс ще й в тому, що багато демократичних готелів знаходяться в 10-15 хвилинах пішки під пляжу. Це дозволить і зекономити, і розміститися біля моря.

Що відвідати:  ​​Біла Мечеть Шейха Зайда, парк розваг "Ferrari World", Східний ринок, Алея фонтанів, банкомат золота, найбільший в світі аквапарк "Yas Waterworld"

Рекомендовані готелі: Centro Yas Island 3*, Radisson Blu Hotel Yas Island 4*, Beach Rotana 5*, Sheraton Abu Dhabi Hotel & Resort 5*, Fairmont Bab Al Bahr 5*.

 

ДУБАЙ

Найпопулярніший і найбільш часто відвідуваний Емірат, торгова та розважальна столиця ОАЕ. Тут життя вирує і вдень, і вночі. Дуже активне, яскраве, сучасне, високотехнологічне місто, що приваблює до себе з кожним роком все більше і більше туристів. Сюди їдуть за емоціями і враженнями. Дубай - це ідеальне поєднання пляжного, активного, пізнавального відпочинку, а також класного шопінгу! Він універсальний, сюди їдуть сім’ї з дітьми, компанії молоді, пари для романтичного відпочинку, а також тут є всі зручності для бізнес-зустрічей. Просто потрібно правильно підібрати район для проживання.  Так, наприклад, для ділових поїздок ідеально підходить район Даунтаун - багато бізнес-готелів, з конференц-залами, поруч метро та зупинки автобуса. Для пляжного відпочинку найкраще підійдуть Дубай-Марина або регіон JBR, готелі в пішій доступності від пляжу, широка берегова лінія, пляжний сервіс. Для економічного відпочинку зверніть увагу на Дейру та Аль-Баршу, тут багато готелів 2-3*. А от для VIP-відпочинку однозначно  Пальм-Джумейра.
Вивчити кожен район можна тут
Всі пляжі в Дубаї хороші - піщані, широкі, з пологим заходом в море, дуже зручно з дітьми. Є платні пляжі, як от Al Mamzar Beach Park, Jumeirah Beach Park, - тут вам буде надано повний пляжний сервіс, є обладнана берегова лінія, бари, ресторанчики. А також безкоштовні (найпопулярніший Jumeirah Beach Residence), де не потрібно платити за вхід і на які може потрапити будь-хто. Але відпочивати доведеться на власних килимках чи просто на пісочку. Ще варто зазначити один безперечний плюс Емірату - тут величезна готельна база, від найбюджетніших  2* до розкішний люксових 5*.  

Що відвідати: Острів Пальма Джумейра, співаючі фонтани, аквапарк "Wild Wadi Water Park", океанаріум, вежа Бурж-Халіфа,  ТРЦ Dubai Mall, гірськолижний парк Ski Dubai.

Рекомендовані готелі:  мережа Citymax та мережа Ibis будуть гарними бюджетними варіантами, в регіоні Дубай Марина зверніть увагу на  Marina View Deluxe Hotel Apartment 4*, Wyndham Dubai Marina 4*, Barcelo Residences Dubai Marina 5*,  Millennium Place Dubai Marina 4*, Dusit Princess Residence - Dubai Marina 4*,  Crowne Plaza Dubai Marina 5*, новенький пляжний готель в регіоні Дейра Centara Mirage Beach Resort 4*,  готелі на пальмі  Fairmont The Palm 5*, Rixos The Palm Dubai Hotel & Suites 5*, W Dubai The Palm 5*, Waldorf Astoria Dubai Palm Jumeirah 5* , готелі - легенди  Atlantis The Palm 5* і Jumeirah Beach 5* та багато інших.

ШАРДЖА
Рухаємося далі, і перед нами постає Шарджа - культурна столиця, місто музеїв, пам'ятників, палаців. Важлива особливість Емірату для туристів - він повністю безалкогольний, алкогольні напої не продаються в магазинах, не пропонуються в готелях, не подаються у барах. Ніяк і ніде. Друга туристична особливість - це неймовірні білі пляжі, з м'яким пісочком і пологим входом в море. Шарджа чудовий варіант для сімейного відпочинку.  У Шарджі є свій аеропорт, з України туди також регулярно літають рейси, трансфер до готелів займає приблизно 20 хвилин. Але навіть якщо ви прилітаєте в аеропорт Дубая, то трансфер триватиме не більше 40-50 хвилин.  Бонус - у зв'язку з такою близькістю до Дубаю, багато готелів у Шарджі пропонують своїм гостям безкоштовні трансфери до найпопулярніших ТРЦ.  У Шарджі є міські та пляжні готелі. Вартість міських готелів, звісно, нижча, але при цьому гості користуються громадськими безкоштовними пляжами, де не бажано з'являтися жінкам у відкритих роздільних купальниках. Важливий фактор при виборі готелю. Бо за порушення цього правила високі штрафи. А ось пляжні готелі таких обмежень не мають і розташовані, зазвичай, на першій лінії. Щодо харчування, то краще брати мінімум сніданок+вечеря, тому що біля пляжних готелів небагато закладів, де можна перекусити, треба буде їхати в центр міста. А в ресторанах готелю ціни доволі високі.

Рекомендовані готелі: Citymax Hotel Sharjah 3*, Occidental Sharjah Grand 4*, Coral Beach Resort Sharjah 4*, Copthorne Hotel Sharjah 4*, Sheraton Sharjah Beach Resort & Spa 5*, Pullman Sharjah 5*.

 

АДЖМАН

Невеличкий, спокійний, затишний, це все про Аджман. Найменший Емірат з усіх, берегова лінія Аджмана становить всього 8 км, тому для пляжного відпочинку його вибирають рідше. В основному сюди приїжджають подивитися визначні пам'ятки, для бізнес-поїздок, в складі екскурсійного туру. Від міжнародного аеропорту Дубая їхати до Еемірату близько 1 години. Чим примітний Аджман, так це своїм рибним промислом, видобутком перлів та арабської кіностудією. Також на території цього емірату є природні мінеральні джерела.  Готельна база доволі невелика, в порівнянні з попередніми, але теж є перевірені комфортні готелі. Деякі з них на першій береговій лінії, з піщаним пляжем. Бонус - ціни на готелі 5* тут значно нижчі, ніж в Дубаї чи Абу-Дабі аналогічного рівня. 

Рекомендовані готелі: Ramada Beach Hotel Ajman 4*, Bahi Ajman Palace Hotel 5*, Fairmont Ajman 5*, Ajman Saray A Luxury Collection Resort 5*, Ajman Hotel 5*, Fairmont Ajman 5*.

РАС-ЕЛЬ-ХАЙМА

Найпівнічніший Емірат, і в той же час - найбільш зелений. За кількістю насаджень, паркових зон, клумб йому немає рівних, тут навіть дихається інакше, повітря здається свіжіше. Рас-Ель-Хайма - це справжній оазис в пустелі, з квітучими садами та високими пальмами, він заслужено отримав перше місце за мальовничість. Також його часто вибирають для свого відпочинку громадяни ОАЕ, а це багато про що говорить.  Додамо трохи романтики - існує легенда, що саме в Рас-Ель-Хаймі колись зупинялася цариця Савська, подорожуючи по Аравійського півострову до царя Соломона.  По розташуванню даний Емірат знаходиться приблизно за 1,5 години від міжнародного аеропорту Дубая. Якщо взяти індивідуальний трансфер, буде швидше. Тут представлений досить широкий вибір готелів, є демократичні варіанти, багато готелів ціна-якість, а також представники класу Делюкс, тому кожен зможе почуватися комфортно. Пляжі також вам сподобаються - довга берегова лінія, світло-жовтий пісочок, пологий вхід. 

Що відвідати: аквапарк "IceLаnd", термальне джерело, Національний музей, район Марина, вечеря з бедуїнами в пустелі. 

Рекомендовані готелі: Hilton Garden Inn Ras Al Khaimah 4*, Marjan Island Resort & Spa 5*, Rixos Bab Al Bahar 5*, Waldorf Astoria Ras Al Khaimah 5*, Hilton Ras Al Khaimah Resort & SPA 5*.

  ФУДЖЕЙРА
Фуджейра - особливий Емірат, який істотно відрізняється від інших.
 • По-перше - тут гориста місцевість, Емірат розташований за Хаджарських горами, клімат теж відрізняється, не такий посушливий.
 • По-друге - берега Фуджейри омиваються водами Індійського океану, Оманским затокою, а не Перською, як всі інші.
 • Третя особливість - в більшості тут галькові або піщано-галькові пляжі, майже всі готелі мають власний пляж, а море трохи тепліше. 
Трансфер до Фуджейри з міжнародного аеропорту Дубая складає не менше 3-3,5 годин, тому ми дуже радимо бронювати індивідуальний трансфер, особливо якщо ви їдете з дітками.    Як ми вже казали, на Фуджейрі майже всі готелі розташовані на першій лінії, і з власним пляжем, що дуже зручно і так подобається нашим туристам. Пляжі піщано-галькові або з мілкою галькою, і завдяки такій особливості, море тут прозоре, чисте. Готелі з просторими територіями, всі активності, розваги, інфраструктура в основному на території. Доступні різні типи харчування, найпопулярніші  - "повний пансіон" та "все включено".  Готелі знаходяться на узбережжі, на доволі великій відстані один від одного та від центру емірату. Звичайно, до центра можна дістатися і на таксі, і на трансферах від готелю, але часу це займе багато, треба враховувати. В центрі є інфраструктура, супермаркети, ринки, кафе. 

Що відвідати: основні визначні місця на Фуджейрі пов’язані з природою - дайвінг, сходження в Хаджарські гори, заповідні зони з водоспадами, гарячі джерела, полювання на крабів. 

Рекомендовані готелі: The Radisson Blu Fujairah Resort 5*, Fujairah Rotana Resort & Spa 5*, Fairmont Fujairah Beach Resort 5*, Le Meridien Al Aqah Beach Resort 5*, Intercontinental Fujairah Resort 5*, Miramar Al Aqah Beach Resort 5*.