Головна <Єгипет

Єгипет

Єгипет – це особлива країна. Не дивлячись на те, що 96% всієї території Єгипту займає найбільша пустеля світу Сахара, яку обов’язково треба побачити на власні очі. Єгипет з року в рік вабить сотні тисяч туристів з усього світу!

Що ж тут цікавого? Давайте знайомитись ближче!

Трохи про георгафію

Територія Єгипту охоплює одразу два материки. Сама країна розташована на північному сході Африки, а частина її території – Синайський півострів – знаходиться в Азії. Завдяки цьому в Єгипті комфортний сухий клімат, який легко переноситься, як дорослими, так і дітьми. Країна розмістилася на берегах найдовшої річки в світі – Нілу. Саме тут був побудований Суецький канал, який значною мірою спростив морські перевезення та з’єднав Середземне і Червоне моря.    Червоне море – це перлина, найбільша коштовність Єгипту! Неймовірно різнобарвний підводний світ, унікальна флора і фауна, яких немає більше ніде у світі – ось за що люблять Єгипет.  Додайте до цього теплу сонячну погоду цілий рік, широку готельну базу,  популярний “ол інклюзів” – і рецепт ідеального відпочинку готовий! До того ж Єгипет – це не тільки відпочинок на морі, а ще й можливість доторкнутися до історії стародавньої цивілізації. Країна багата на історико-культурну спадщину, чого лише варті величні піраміди у Гізах, або Карнакський Храм.

Трохи історії Єгипту

Єгипетська цивілізація бере свій початок ще з IV тис. до н. е., коли безліч міст-держав на узбережжі Нілу об’єдналися в одну велику країну. Протягом багатьох років влада в Єгипті змінювалася, переходила від фараонів до царів, від одного правителя до іншого. Довгий час Єгипет був під владою Древнього Риму, все це суттєво вплинуло на державний устрій, на традиції, на релігію країни. Релігія, до речі, теж не стояла на місці. Раніше велика частина єгиптян сповідували християнство. Зародилося воно в Олександрії і поширилося по всій країні. Іслам – пізніша релігія. Прийшовши до Єгипту, вона зробила його релігійним центром в мусульманському світі. На сьогоднішній день 90% єгиптян – мусульмани.

Трохи про клімат

В Єгипті виділяють декілька кліматичних зон. На півночі помірний субтропічний, основна частина території відноситься до тропічного пустельного клімату. Повітря в Єгипті сухе, опади бувають вкрай рідко, температура моря майже ніколи не опускається нижче 20°С, а середня температура повітря – 25-30°С. Такі погодні умови дозволяють відпочивати на морі в Єгипті цілий рік. Але все ж таки виділяють найбільш комфортний сезон, коли море тепле, і вітру ще немає, а спека вже не така сильна як влітку. Є два таких періоди – з кінця вересня по кінець листопада; та з початку березня до початку червня.  Зимові і літні місяці також користуються популярністю, можна їхати на відпочинок, просто важливо враховувати певні особливості. Взимку в Єгипті виражені перепади температури повітря вдень і ввечері. Температура може коливатися від +25°С вдень до +13°С ввечері. При цьому температура води буде близько 20-22°С. Друга особливість – це вітер, якій буде спостерігатися у всіх регіонах. Вітер може бути причиною “червоного  прапора” на пляжі, коли його вивішують – купатися заборонено. В закритих бухтах вітер буде менше відчуватися. Тому так важливо вибрати закриту бухту для відпочинку зимою.  

Детальніше про бухти і наші рекомендації, щакраще обрати, читайте у нашій статті

Влітку в Єгипті дуже спекотно, особливо – липень і серпень (температура може доходити до 50°С), усі по різному переносять спеку, тому важливо це враховувати. Але завдяки тому, що в Єгипті сухий клімат, така температура переноситься легше. Радимо вибирати готелі з зеленою територією, де багато басейнів, дерев, пальм, які рятуватимуть від спеки. Не забуваємо крем з високим рівнем захисту від сонця і Ваш відпочинок пройде відмінно. Ще один безперечний плюс відпочинку в несезон – дууууже привабливі ціни).  

Курорти Єгипту

Курортна зона Єгипту ділиться н два основних регіони – це Шарм-Ель-Шейх та Хургада. кожен з них має свої переваги, кожен цікавий своїми особливостями. Далі детальніше про них.  

Шарм Ель Шейх

в перекладі означає “царська затока”, і складається він з безлічі неймовірно красивих бухт. Розташований на Синайському півострові. Температура повітря в Шармі здебільшого на 2-3 градуси вище, ніж на інших курортах. Пляжі тут переважно з кораловою коркою біля берега, тому захід у море з пірсу. Це водночас і основна родзинка курорту –  підводний світ цього регіону відрізняється своєю красою і різнобарвністю. Саме місто доволі активне, має інфраструктуру, є чим себе розважити – в центрі зосереджено безліч барів, ресторанів, нічних клубів. Шарм-Ель-Шейх ділять на Старе місто (Old Market) і Нове місто (Naama Bay). А також виділяють окремо бухти, а саме:   бухты шармаДуже радимо користуватися цією картою: https://wikimapia.org/#lang=en&lat=27.945280&lon=34.366951&z=13&m=w&search=Sharm Будемо вивчати зліва на право
 1. Бухта Шарм-Ель-Майя – одна з накрасивіших бухт за своїми пейзажами, вона найближча до Старого міста, до центральної площі і Мечеті буквально 5 хвилин пішки. Це невеличка бухта, найбільш захищена від вітру – адже з трьох сторін її захищають гори. Тутешні пляжі піщані, з повністю пологим заходом в море. Це зручно для купання, для відпочинку з дітками, для тих, хто погано плаває. Але рибок та коралів тут не так багато, як в інших регіонах.
 2. Старе місто – колоритна, традиційна частина міста. Тут дуже добре розвинена інфраструктура за межами готелів – безліч ресторанів, магазинів, сувенірних крамниць, старий ринок (базар), недалеко знаходиться розважальний комплекс «1001 ніч» або як його ще називають Alf Leila wa Leila, а для любителів потанцювати радимо відвідати нічний клуб Taj Mahal. Готельна база тут доволі стара, але багато хороших якісних готелів, які мають своїх постійних гостей. Пляжі піщані, з короткими понтонами, часто з розчищеними лагунками для заходу з берега.
 3. Район та бухта Хадаба – розташована на височині, місцями зустрічається кам’янистий берег. Вхід в море з понтона, адже від берега починається кораловий риф. Бухта Хадаба одна з тих, що підходить для відпочинку взимку, тут вітри менш виражені. В готелях зістрічаються невеликі лагуни, розчищенні від коралів.
 4. Бухта Рас-Ум-Ель-Сід – невеличка бухта, розташована між Старим містом та Наама бей. Перш за все, бухта відома своїм неймовірно багатим підводним світом. Якщо ви летите в Єгипет, щоб зайнятися дайвінгом або снорклінгом – кращого місця годі й шукати! Майже в кожному готелі є свої дайвінг центри і школи дайвінгу. Тут піщані пляжі, захід в море з понтону, щоб одразу можна було спуститися на глибину і насолоджуватися рифом. Але ще одна особливість, що у більшості готелей каскадна територія, багато сходів, спусків і підйомів.
 5. Район і бухта Наама Бей – вважається неофіційною столицею курорту. Це єдине місце в Шарм-Ель-Шейху, де поєднано хороший піщаний вхід в море, широку берегову лінію, розвинену інфраструктуру та кораловий риф. Риф тут не такий живий, як в інших бухтах, але все ж таки є. Наама Бей також одна із найзакритих бухт від вітру, що дозволяє відпочивати тут взимку. Район активний, із розваг тут є: аквапарк, нічні клуби, бари, ресторани, ринок.
 6. Район і бухта Шаркс Бей – популярна через свій найкрасивіший кораловий риф у всьому Шармі, вхід в море тільки з понтона. Море тут спокійне, рідко вивішують “червоний” прапор. Готелі цього району відрізняються великими і зеленими територіями, підходять як для сімейного відпочинку, так і для активного. Адже поруч є величезний розважальний променад під назвою «Сохо Сквер», який включає в себе клуби, кальянні, бари і ресторани, спортивні розваги, щоденні концерти на найбільшій сцені Шарм-Ель-Шейха, парк атракціонів для дітей, каток, кінотеатр, боулінг, а в центрі площі – його родзинка – співаючі фонтани. Шаркс Бей часто обирає молодь для свого відпочинку.
 7. Бухта Рас-Назрані – у цю бухту припливає дуже багато екскурсійний яхт для дайвінгу, адже там красивий та багатий підводний світ і не так багато готелів. Тут широкі пляжі, часто є зіхад з берега. За рахунок того, що ця бухта розташована ближче до регіону Набк, тут сильніший вітер у зимовий період, але на такий, як в Набк.
 8. Район і бухта Набк – розташований на півночі курорту, найбільш відкритий район, рівнинна бухта. Виражений вітер, але багато залежить від особливостей пляжу готеля. Готелі тут з великими територіями, з анімацією, часто з аквапарками. Цим вони компенсують особливості моря. Тут активні припливи і відливи, тому буває таке, що на пляжі висить червоний прапор і купатися заборонено в цей період. Ще одна особливість району – довгі понтони, відсутність заходу з берега і красивий риф. Також в Набку багато нових готелів.

Окремо можна виділити ще три міста-курорти, які розташовані на Синайському півострові, але не такі популярні серед наших туристів. Їх часто відносять до регіонів Шарму. Це такі курорти:

 • Таба – курорт, який прославився своїми неймовірними краєвидами, гранітними горами та елегантними готелями. Саме тут можна знайти найкращі пляжі і зручний захід у море. Регіон радує мальовничими ландшафтами, лагунами, гротами і печерами. Таба знаходиться прямо на кордоні з 3 країнами – Йорданією, Ізраїлем і Саудівською Аравією. Тому якщо ви плануєте екскурсію до Ізраїля, із Таби буде найкоротший трансфер.
 • Нувейба – з одного боку місто обрамляють величні Синайські гори, а з іншого піщані пляжі з пологим заходом. Тут часто зустрічаються дикі пляжі. Нічне життя не сильно розвинено, та й інфраструктура загалом тут слабенька. Зате тут відмінне місце для дайвінгу та снорклінгу.
 • Дахаб – курорт відомий своїми кемпінгами, чудово підійде для активного, спортивного відпочинку. Є багато диких пляжів, кам’янистих доріг, гір, одні з кращих місць для дайвінгу. Цей регіон обирають ті, хто хоче відчути справжній східний колорит і спробувати національну кухню. Готелі в основному невеликі, старої побудови, не варто очікувати від них особливого комфорту. Але природа все компенсує.

Хургада 

це колишнє рибальське поселення,  яке з часом (та з попитом з боку туристів) переросло у велике курортне місто, де тепер знаходяться відмінні піщані пляжі з хорошим пологим заходом, тут практично відсутні корали, що особливо добре для сімей з дітьми. Хургада приваблює туристів великою різноманітністю бюджетних готелів, а також є багато варіантів розміщення у готелях найвищої якості та сервісу.  Цей регіон більше до вподоби європейцям, тому і сервіс тут кращий. А ціни в зимовий період нижчі, ніж в Шармі. Перевагою курорту є близькість аеропорту до всіх районів, тому будуть короткі трансфери. Ще одна перевага – саме з Хургади та її регіонів найзручніше відправлятися на екскурсії в Каїр і Луксор. Поруч з Хургадою є красиві курортні бухти-містечка, такі як: 
 1. Сахль-Хашиш – відносно новий курорт, розташований відразу північніше від Хургади,  він ще у процесі будівництва, але саме тут планують зберегти природну красу природи, тому під забудову відведено всього 14% території, а архітектура передає весь колорит арабського сходу. На курорті перші готелі відкрили в 2007 році, всі вони високого рівня з елементами розкоші, цікавим дизайном, високим сервісом. На курорті хороші піщані пляжі, а також є всі умови для снорклінга, так як тут наявний красивий кораловий риф. Особливістю курорту – затоплене місто, яке неодмінно стане цікавим для дайверів. Зацікавить курорт і любителів історії, тому що в регіоні збережені руїни давнього єгипетського міста.
 2. Макаді Бей – спокійна бухта, для відпочинку далеко від міської суєти. За межами готелів інфраструктура не дуже розвинена, тому більшість готелів мають величезну територію з безліччю розваг. Макаді Бей – одне з небагатьох місць в регіоні Хургада, де є гарний кораловий риф можна побачити рибок. В цілому, готелі регіону можна віднести до категорії «ціна-якість», вони відмінно підходять як для любителів активного відпочинку, так і для сімей з дітьми. Але треба враховувати, що в готелях будуть понтони і не завжди повноцінний пологий вхід у море. 
 3. Сома Бей – молодий курорт, розташований на півострові Абу Сома. Вся інфраструктура зосереджена на території готелів, за їх межами ви нічого не знайдете. Пляжі тут з шикарним білим пісочком, море спокійне, хвилі невеликі, але є, що буде великим плюсом для віндсерфінгу та кайтсерфінгу. Сома Бей будувався як елітний курорт, відповідно готелі тут високого рівня. Радимо регіон для вимогливих туристів, які потребують спокійного, усамітненого відпочинку. 
 4. Сафага – курорт славиться своїми лікувальними властивостями «чорних пісків», адже вони ні краплі не поступаються Мертвому морю. Терапія пісками лікує ряд захворювань опорно-рухової системи та шкірні захворювання, в тому числі псоріаз. Саме містечко невелике, але є важливим торговим і пасажирським портом. Сафага приваблює своїм унікальним мікрокліматом, гори захищають курорт від вітру. Тут немає гучних дискотек, тому курорт відмінно підходить для спокійного відпочинку. Готелі досить старі, зате потопають у зелені. Також є всі умови для заняття віндсерфінгом і кайтсерфінгом. Пляжі на курорті широкі, піщані, з хорошим заходом, зустрічаються місця з кораловим рифом.

Окремо слід виділити ще два курорти – Марса-Алам та Ель Гуну. 

 • Марса Алам – розташований в 270 км на південь від Хургади, тому туристам, які прилітають у а/п Хургади, потрібно бути готовими до довгих трансферів. В Марса Аламі є аеропорт, і туди також прилітають чартери з нашими туристами, правда чартерні програми щосезону змінюються. Курорт відносно новий, можна знайти готелі на будь-який бюджет. Майже в кожному готелі є дайвінг центри, адже саме в Марса Аламі дуже багатий світ підводної флори і фауни. Тут можна побачити величезних черепах, морських корів, скатів, дельфінів, яскравих рибок та різноманітні корали.Цей регіон дуже люблять європейські туристи. 
 • Ель-Гуна – особливий район, він складається з невеликих островів, на яких розмістилися готелі. Курорт створений штучним шляхом і відомий під назвою «Єгипетська Венеція». Тут є гольф-клуби, дайвінг-центри, школи кайтсерфінгу, тенісна академія, порт, стайні і навіть історичний музей. Офіційно місто визнане найекологічним в країні. На курорті дуже сприятливий клімат, влітку тут немає такої спеки, а взимку не так виражений вітер. Готелі курорту об’єднані концепцією Dine around, яка дозволяє спробувати кухню різних ресторанів, розташованих в різних готелях курорту. 

 Варіанти відпочинку

Розваги у Єгипті

У всіх виникає питання: “А що робити ввечері в Єгипті?. Ми розповімо вам про місця, куди можна поїхати у вільний час, розважитися, провесті час. В регіоні Шарма-Ель-Шейха є три основні туристичні зони: Старе місто, Наама Бей, площа Сохо (Soho).
 • Старе місто дуже автентична частина Шарму, з традиційними ринками, сувенірними лавками, базарами з фруктами, овочами, спеціями, виробами зі срібла, тут можна поторгуватися і відчути арабський колорит. Тут можна прогулятися по променаду Іль Меркато (IL Mercato), його ще порівнюють з «Італією в Єгипті». На променаді розташовано безліч магазинів і сувенірних крамниць. Ціни тут досить таки завищені, але ж ви пам'ятаєте, що завжди можна поторгуватися). Саме в Старому місті розташований розважальний комплекс «1001 ніч» (його ще називають Alf Leila wa Leila) та нічний клуб Taj Mahal. Крім того, тут можна відвідати аквапарк, шоу крокодилів, картинг-центр, рибні ресторани і кафе. Якщо ви хочете проживати в районі Старого міста, радимо звернути увагу на такі готелі: SUNRISE DIAMOND BEACH RESORT & AQUAPARK 5*, ROYAL GRAND SHARM 5*, MONTE CARLO SHARM RESORT & SPA 5*, мережа готелів OTIUM, серед недорогих варіантів QUEEN SHARM.
 • Наама Бей (Нове місто) - це така собі єгипетська вулиця барів, довжелезний променад по обидві сторони якого розмістилися бари, кальянні, ресторани, кафе магазини і нічні клуби. Променад Наама ніколи не спить, вдень тут можна сходити на шопінг по магазинам, поїсти морозива, а ввечері все спалахує вогнями вивісок, заманює ароматами кальяну та запальною музикою. Саме тут розташовані такі популярні дискотеки як Dolce Vita, Little Buddha и Hard Rock Naama Bay. Для проживання в Наама Бей радимо такі готелі: Movenpick Sharm el Sheikh Naama Bay 5*, Novotel Beach Sharm El Sheikh 5*, Novotel Sharm El Sheikh Palm 5*, DAY&NIGHT Connected Tropitel Waves 5*, Maritim Jolie Ville Resort & Casino 5*, серед бюджетних Gafy Resort 4*, Marina Sharm Hotel 4*, Cataract Layalina Resort 3*, Naama Bay Promenade Beach Resort 5*. 
 • Сохо Сквер (Soho square) - це сучасний і популярний центр розваг, який включає в себе клуби, кальянні, бари і ресторани, спортивні розваги, щоденні концерти на найбільшій сцені Шарм-Ель-Шейха, парк атракціонів для дітей, каток, кінотеатр, боулінг, а в центрі площі - його родзинка - співаючі фонтани. Найкраще сюди приходити ввечері, коли все красиво підсвічується, грає музика, працюють фонтани. Також саме на Сохо відбуваються Новоочні шоу. Готелі поруч із Сохо: SAVOY 5*, SIERRA 5*, CONCORDE EL SALAM FRONT 5*, ISLAND VIEW RESORT 5*, HILTON SHARKS BAY 4*. 
 

Де смачно поїсти? 

  Корисна інформація для любителів смачно поїсти - добірка найкращих ресторанів в Шармі: 
 • Mahony (Махоні) - ресторан для любителів стейків;
 • El Masrien (Ель Масрін) - для тих, хто бажає спробувати місцеву єгипетську кухню;
 • Ресторан Gad (Гад) - для тих, хто не може жити без fast food;
 • Ресторан Fares (Фарес) - тут дуже добре готують морепродукти;
 • Ресторан Little Buddha - для фанатів японської кухні 
 

Куди поїхати? 

Ну і як же без екскурсій на відпочинку, особливо якщо відпочинок проходить в Єгипті. Кілька рекомендацій куди поїхати: 
 • Якщо ви хочете відвідати історичні місця, тоді на вас чекають Каїр та піраміди, Луксор, Олександрія, а також можна з'їздити на екскурсію в Йорданію до древнього міста Петра. 
 • З паломницькою метою можна відвідати Монастир Св. Катерини, гору Синай (гору Моїсея) або ж поїхати до Ізраїлю. 
 • Для любителів морських екскурсій в Єгипті всі умови - можна зайняти себе морською риболовлею, дайвінгом, снорклінгом, круїзами по Нілу, прогулянками на яхті.
   

Візовий режим

Віза Єгипту для громадян України оформляється по приїзду, прямо в аеропорту і коштує 25 доларів. Наявність візи є обов'язковою умовою відвідування країни, відкривається вона на 30 днів. Але якщо ви відпочиваєте в Шармі, є можливість отримати Синайський штамп - він безкоштовний за умови, що ви не будете залишати межі півострова, видається на 14 днів. Нижче ви можете ознайомитися зі зразком заповнення міграційної карти. ВАЖЛИВО - зараз уряд Єгипту задля підтримки туристичного попиту скасував візи до 01.04.2020. миграционная карта египта  

В умовах пандимії можуть діяти додаткові обмеження Перевіряємо правила та обмеження в'їзду

Головна сторінка

Перевіряємо, в якій зоні Єгипет, щоб знати,чи потрібен після повернення тест - тут

Вам може бути цікаво

Які ліки привезти з Єгипту