Головна <Довідник, куди летимо влітку та які правила в’їзду чекають на нас

Довідник, куди летимо влітку та які правила в’їзду чекають на нас

Інформація для тих, хто планує свою подорож!

Ми розповімо вам про актуальні правила в’їзду до найбільш популярних країн для відпочинку влітку 2021 року    

Греція

Сovid-тестування:

 • PCR-тест, який зроблений не більше ніж за 72 години (рахуючи від часу взяття забору до прибуття на пункт пропуску в Грецію)
або альтернативи:
 • АБО документ, що підтверджує повний курс вакцинації, завершений щонайменш за два тижні до початку подорожі
 • АБО документ, що підтверджує перенесення хвороби або наявність антитіл після перенесеної хвороби з актуальною датою чинності довідок (зазвичай від двох до дев’яти місяців з дати видачі довідки)

Також обов’язково необхідно зареєструвати свій намір про в’їзд та виїзд з Греції (за 24 години) на сайті https:/travel.gov.gr та роздрукувати QR код – підтвердження, що є обов’язковим для перетину кордону.

Вищезазначені вимоги розповсюджуються також на дітей віком від 5 років. При прибутті до пункту пропуску через державний кордон Греції можливе вибіркове проведення тестування на SARS-CoV-2. У разі позитивного результату тестування інфіковані особи будуть перебувати на 14 денному карантині у визначених урядом місцях за державний рахунок Греції.

В’їзд громадян можливий через:

 • – міжнародні аеропорти Греції;
 • – морські порти Патри, Ігуменіца, Керкіра;
 • – сухопутні прикордонні пункти пропуску Промахонас та Орменіо (цілодобово); Евзоні (з 7:00 до 23:00).

Єгипет

Сovid-тестування: За рішенням Уряду АРЄ з 1 вересня 2020 року всі пасажири, в тому числі громадяни Єгипту, які прибувають до Єгипту – в міста Шарм-ель-Шейх, Хургада, Марса Алам і Таба, повинні мати негативний результат ПЛР тесту на COVID-19 за 72 години до вильоту в Єгипет. Діти, незалежно від національності, у віці – до 6 років звільняються від ПЛР-тесту.

Тест повинен відповідати наступним вимогам:

 • Включає в себе час і дату тестування, дія сертифіката 72 години (відраховується з часу взяття мазка);
 • Виданий лабораторією, затвердженою МОЗ, має містити QR код, який веде на результат тестування,  і завірений мокрою печаткою та підписом лікаря;
 • У сертифікаті має бути вказано: який тип проби було взято мазок, і що це тип тесту (RT – PCR).
 • Виданий арабською або англійською мовою
В аеропорту прильоту заповнюється декларація здоров’я  

Туреччина

 15 березня нові правила в’їзду до Туреччини:

 • пасажири повинні заповнити форму за посиланням https://register.health.gov.tr/#  за 72 години до прильоту до Туреччини. Форма заповнюється і для дітей будь-якого віку включно;
 • пасажири повинні роздрукувати заповнену анкету або завантажити на пристрій (смартфон, планшет і тд.);
 • пасажири повинні пред’явити роздруковану анкету або завантажену електронну версію анкети на мобільний пристрій співробітнику авіакомпанії в аеропорту вильоту.

⚠️ Без анкети в посадці на борт літака буде відмовлено. Звільняються від необхідності заповнювати онлайн форму наступна категорія пасажирів: – транзитні пасажири, які не виходять з транзитної зони. Сovid-тестування: 

Починаючи з 04.06.2021 пасажиру необхідно мати:
а) ПЛР тест, зроблений протягом останніх 72 годин або
б) експрес-тест на антигени, що був проведений протягом останніх 48 годин або
в) офіційна довідка про щеплення, що було проведене мінімум за 14 діб до в’їзду або
г) офіційна довідка про перенесення хвороби Covad-19 протягом останніх 6 місяців
Виключення – діти до 6 років.  

Кіпр

Кіпр відкриває кордони для подорожей з України! Станом на 29.03.21 Україна відноситься до країн червоної зони. Сovid-тестування: умови перетину кордону з Кіпром, які вступили в силу з 1 квітня 2021 р.: негативний результат PCR-тесту на SARS-CoV-2 зсертифікованої лабораторії,термін якого не повинен перевищувати 72 години з моменту здачі до моменту перетину кордону! Довідка повинна бути перекладена англійською мовою і роздрукована в 2х примірниках! Туристи також повинні мати при собі та пред’явити документ, що підтверджує негативний результат ПЛР на COVID-19, в якому чітко вказані дата і час обстеження. Діти до 12 років звільняються від необхідності тестування.

Важливо! Всі туристи, що вилітають на Кіпр, зобов’язані не раніше 24 годин до вильоту  заповнити анкету “Cyprus Flight Pass” на сайті. Звертаємо Вашу увагу, що при заповненні анкети необхідно завантажити довідку з результатом тесту.

У разі, якщо електронна веб-платформа Республіки Кіпр тимчасово недоступна через технічні проблем або планового обслуговування, мандрівникам необхідно заповнити вручну і мати при собі форму пошуку пасажира.

Інструкція оформлення анкети Cyprus Flight Pass

Детальний протокол правил відвідування Кіпру

Чорногорія

Сovid-тестування: З 24 квітня 2021 дозволено в’їзд в Чорногорію без ПЛР тесту і карантину громадянам України і Білорусі. Міністерство охорони здоров’я Чорногорії 🇲🇪 повідомило Інститут громадського здоров’я та всі медичні центри країни, що з четверга, 13 травня 2021 року, ПЛР-тести будуть проводитись БЕЗКОШТОВНО для туристів, яким цей тест потрібен для повернення додому!  

Хорватія

Оновленні умови в’їзду на офіційному сайті Там говориться про те, що громадяни третіх країн можуть в’їхати в країну тільки якщо доведена «необхідність поїздки». Нижче наводиться ряд винятків, включаючи пункт 8: «Особи, які подорожують з турисичною метою і мають підтвердження оплати проживання в готелі, таборі, орендованому приватному помешканню, або орендованому судні або іншому вигляді туристичного житла»

Таким чином, туристи з України можуть в’їжджати до Хорватії з підтвердженням проживання в країні, виконавши одну з умов:

 • ПЛР-тест не старше 48 годин;
 • Сертифікат про вакцинацію, отриманий за 2 тижні до в’їзду або раніше;
 • Підтвердження перенесеної хвороби;
 • Тестування після прильоту з ізоляцією до отримання результатів.

Болгарія

Сovid-тестування: З 1 травня 2021 в’їзд в країну буде можливий при наявності однієї з таких документів: – свідоцтва про вакцинації з завершеним курсом вакцинації; – негативного результату тесту ПЛР або тесту на антиген:  ПЛР-тести і тести на антиген повинні бути зроблені  не більше, ніж за 72 години до перетину болгарського кордону, т їсть повинен бути  переведений на англійську мову! Діти з 12 років також повинні здавати ПЛР-тест! – документа про подолання захворювання, який виданий не більше ніж за 6 місяців до дня в’їзду в країну. Списки з інформацією про вакцинацію і антегенні тести на СOVID-19, дозволені при в’їзді в Болгарію  

Албанія

Сovid-тестування:  тестування перед вильотом не потрібно.  

Грузія

 • подорожувати необхідно повітряним транспортом безпосередньо із держав-членів Європейського Союзу, Ізраїлю, Туреччини, Швейцарії, Норвегії, США, Великобританії та Північної Ірландії, Саудівської Аравії, Катару, ОАЕ, Бахрейну, Вірменії, Азербайджану, України, Казахстану, РФ, Білорусі, включаючи транзитні поїздки через треті країни; (сухопутні і морські кордони залишаються закритими);
 • на прикордонному пункті пропуску Грузії необхідно пред’явити сертифікат ПЛР-тестування, проведеного не більш ніж за 72 години до поїздки в Грузію;
 • на 3-й день перебування обов’язково пройти ПЛР-тестування за свій рахунок;
 • перед перетином державного кордону необхідно заповнити спеціальну анкету, вказавши історію поїздок за останні 14 днів, контактні дані (адреса, номер телефону, адреса електронної пошти тощо)
 • Деталі за посиланням.
 

Туніс

Сovid-тестування: Для поїздки в Туніс туристам необхідно мати при собі негативний результат ПЛР-тесту на SARS-CoV-2, термін якого не повинен перевищувати 72 години з моменту здачі до моменту перетину кордону! Довідка повинна бути перекладена англійською,  французькою або арабською мовами. Дітям до 12 років тест не потрібен!  

ОНОВЛЕНО

Згідно з оновленими обмеженнями урядом країни, перелічені нижче правила для пасажирів, що прилітають до Тунісу, продовжені до 6 червня.

 1. 🔹 Для всіх пасажирів повернувся обов’язковий готельний карантин (включаючи громадян Тунісу)
 2. 🔹 Пасажири повинні надати при реєстрації ваучер на карантинний готель протягом 7 днів, починаючи з дати прибуття до Тунісу. Пасажирам без ваучера буде відмовлено в подорожжі. (Перелік готелів додається.)
 3. 🔹 Пасажири за свій рахунок мають зробити другий ПЛР тест між 5-м та 7-м днем свого перебування в карантинному готелі. У разі негативного результату, вони зможуть покинути карантинний готель.
 4. 🔹 Пасажири повинні надати при реєстрації негативний результат ПЛР тесту, що був зроблений не пізніше 72 годин до вильоту першого польоту (діти віком до 12 років звільняються). Пасажирам без негативного ПЛР тесту буде відмовлено в подорожжі.
 5. 🔹 Пасажири мають пройти експрес-тест (тест на антиген) після прибуття до Тунісу.
 6. 🔹 Заповнивши форму програми E7MI, її потрібно роздрукувати, підписати, та показати в зоні контролю після прибуття до Тунісу. Заповнену форму буде перевірено перед вильотом.
Будь-якому пасажиру (навіть громадянам Тунісу), який не відповідає вище переліченим вимогам, буде відмовлено в польоті.