Головна <Довідник, куди летимо влітку та які правила в’їзду чекають на нас

Довідник, куди летимо влітку та які правила в’їзду чекають на нас

Інформація для тих, хто планує свою подорож!

Ми розповімо вам про актуальні правила в’їзду до найбільш популярних країн для відпочинку влітку 2021 року Оновлено 14.07.2021    

Греція

Сovid-тестування:

 • PCR-тест, який зроблений не більше ніж за 72 години (рахуючи від часу взяття забору до прибуття на пункт пропуску в Грецію)
або альтернативи:
 • АБО результат негативного лабораторного тесту на антиген (швидкий тест), який необхідно зробити не раніше ніж за 48 годин до прибуття.
 • АБО документ, що підтверджує повний курс вакцинації, завершений щонайменш за два тижні до початку подорожі
 • АБО документ, що підтверджує перенесення хвороби або наявність антитіл після перенесеної хвороби з актуальною датою чинності довідок (зазвичай від двох до дев’яти місяців з дати видачі довідки)

Також обов’язково необхідно зареєструвати свій намір про в’їзд та виїзд з Греції (за 24 години) на сайті https:/travel.gov.gr та роздрукувати QR код – підтвердження, що є обов’язковим для перетину кордону.

Вищезазначені вимоги розповсюджуються також на дітей віком від 5 років. При прибутті до пункту пропуску через державний кордон Греції можливе вибіркове проведення тестування на SARS-CoV-2. У разі позитивного результату тестування інфіковані особи будуть перебувати на 14 денному карантині у визначених урядом місцях за державний рахунок Греції.

В’їзд громадян можливий через:

 • – міжнародні аеропорти Греції;
 • – морські порти Патри, Ігуменіца, Керкіра;
 • – сухопутні прикордонні пункти пропуску Промахонас та Орменіо (цілодобово); Евзоні (з 7:00 до 23:00).

Єгипет

Сovid-тестування: За рішенням Уряду АРЄ з 1 вересня 2020 року всі пасажири, в тому числі громадяни Єгипту, які прибувають до Єгипту – в міста Шарм-ель-Шейх, Хургада, Марса Алам і Таба, повинні мати негативний результат ПЛР тесту на COVID-19 за 72 години до вильоту в Єгипет. Діти, незалежно від національності, у віці – до 6 років звільняються від ПЛР-тесту.

Тест повинен відповідати наступним вимогам:

 • Включає в себе час і дату тестування, дія сертифіката 72 години (відраховується з часу взяття мазка);
 • Виданий лабораторією, затвердженою МОЗ, має містити QR код, який веде на результат тестування,  і завірений мокрою печаткою та підписом лікаря;
 • У сертифікаті має бути вказано: який тип проби було взято мазок, і що це тип тесту (RT – PCR).
 • Виданий арабською або англійською мовою
В аеропорту прильоту заповнюється декларація здоров’я ОНОВЛЕННЯ від 31.08.2021 Єгипетською стороною визнаються вакцини, схвалені ВООЗ і єгипетським лікарським агентством, за умови отримання другої дози двоетапної вакцини (Пфайзер, Астразенека, Модерна, Синовак, Супутник) або отримання дози одноетапної вакцини (Джонсон Енд Джонсон) мінімум за 14 днів до прильоту. Вакциновані громадяни, старше 6 років, які прибувають із країн, де не розповсюджені мутовані штами вірусу (у тому числі з України), підлягають перевірці сертифіката про вакцинацію. Сертифікат має містити QR-код та не має містити жодних виправлень, підтирань чи правок. В разі виникнення сумнівів щодо достовірності сертифікату, єгипетська сторона залишає за собою право на проведення ПЛР-тесту по прильоту.    

Туреччина

 15 березня нові правила в’їзду до Туреччини:

 • пасажири повинні заповнити форму за посиланням https://register.health.gov.tr/#  за 72 години до прильоту до Туреччини. Форма заповнюється і для дітей будь-якого віку включно;
 • пасажири повинні роздрукувати заповнену анкету або завантажити на пристрій (смартфон, планшет і тд.);
 • пасажири повинні пред’явити роздруковану анкету або завантажену електронну версію анкети на мобільний пристрій співробітнику авіакомпанії в аеропорту вильоту.

⚠️ Без анкети в посадці на борт літака буде відмовлено. Звільняються від необхідності заповнювати онлайн форму наступна категорія пасажирів: – транзитні пасажири, які не виходять з транзитної зони. Сovid-тестування: 

Починаючи з 04.06.2021 пасажиру необхідно мати:
а) ПЛР тест, зроблений протягом останніх 72 годин або
б) експрес-тест на антигени, що був проведений протягом останніх 48 годин або
в) офіційна довідка про щеплення, що було проведене мінімум за 14 діб до в’їзду або
г) офіційна довідка про перенесення хвороби Covad-19 протягом останніх 6 місяців
Виключення – діти до 6 років.  

Кіпр

Кіпр відкриває кордони для подорожей з України! З 1 квітня 2021 року Україна у т.зв. «Червоній» зоні (відповідно до офіційно затвердженої в РК COVID-класифікації держав світу, що переглядається щотижня). Пасажири з країн конкретної категорії – це пасажири, які прямують в Республіку Кіпр з країни, що відноситься до цієї категорії (країна, звідки починається поїздка будь-яким видом громадського транспорту), або пасажири, які зупинялися /проживали в країні конкретної категорії протягом останніх 14 днів до поїздки в Республіку Кіпр. Слідкувати за змінами можно тут – https://cyprusflightpass.gov.cy/en/country-categories Особи, які подорожують із країн «Червоної» зони (категорії переглядаються щотижнево), повинні: 1.Зареєструватися на платформі CyprusFlightPass, отримати особову картку доступу до вильоту (CyprusFlightPass) – усі без виключення пасажири, в т.ч. діти, за 48 годин до вильоту 2.Мати негативний результат молекулярного (ПЛР) COVID-тесту, зробленого в сертифікованій лабораторії на території України протягом 72 годин до вильоту (тест має бути англійською мовою, радимо його роздрукувати). Діти до 12 років звільняються від необхідності тестування. 3.По прильоту на Кіпр пройти повторний ПЛР COVID-тест (вартість: 30 євро в аеропорту Ларнаки та 32 євро в аеропорту Пафосу. Результат тесту буде переданий мандрівнику через SMS орієнтовно протягом 3 годин. До отримання результату громадянин повинен залишатися на самоізоляції – у готелі, вдома). Результат ПЛР-тесту на коронавірус буде доступний протягом трьох годин на сайті covid-testcyprus.com. *Громадяни та резиденти Республіки Кіпр, члени їх сімей (іноземні подружжя та діти), особи, що підпадають під Віденську конвенцію (в т.ч. дипломати), мають право зробити один тест після прибуття до Республіки Кіпр, після чого повинні залишатися на самоізоляції мінімум 72 години з моменту прибуття. *Діти до 12 років звільняються від необхідності тестування.

Важливо! Всі туристи, що вилітають на Кіпр, зобов’язані не раніше 24 годин до вильоту  заповнити анкету “Cyprus Flight Pass” на сайті. Звертаємо Вашу увагу, що при заповненні анкети необхідно завантажити довідку з результатом тесту.

У разі, якщо електронна веб-платформа Республіки Кіпр тимчасово недоступна через технічні проблем або планового обслуговування, мандрівникам необхідно заповнити вручну і мати при собі форму пошуку пасажира.

Інструкція оформлення анкети Cyprus Flight Pass

Детальний протокол правил відвідування Кіпру   ОНОВЛЕННЯ від 31.08.2021 Вакциновані пасажири, що мають  чинний СЕРТИФІКАТ міжнародного зразку, виданий органами державної влади визначених країн, в т.ч. України, незалежно від їх громадянства, можуть подорожувати в Республіку Кіпр без додаткових тестів. Перед поїздкою копію сертифіката про щеплення (англійською мовою) потрібно завантажити на платформі Cyprus Flight Pass за 48 годин до вильоту, а також вказати дані про вакцинацію. Вакцини, що визнаються кіпрською стороною:
 • Janssen/Johnson & Johnson Vaccine,
 • Vaxzervia Vaccine (AstraZeneca),
 • Pfizer-BioNTech Vaccine,
 • Moderna Vaccine,
 • Sputnik (Gam-COVID-Vac) Vaccine,
 • Sinopharm (BBIBPCOVID-19) Vaccine,
 • Sinovac (CoronaVac) Vaccine
 • AstraZeneca-Covishield
 • AstraZeneca-SKBio

Чорногорія

Сovid-тестування: З 24 квітня 2021 дозволено в’їзд в Чорногорію без ПЛР тесту і карантину громадянам України і Білорусі. Міністерство охорони здоров’я Чорногорії 🇲🇪 повідомило Інститут громадського здоров’я та всі медичні центри країни, що з четверга, 13 травня 2021 року, ПЛР-тести будуть проводитись БЕЗКОШТОВНО для туристів, яким цей тест потрібен для повернення додому! ОНОВЛЕНО 24.08.2021 З 24.08.2021 дозволяється в’їзд до Чорногорії лише за наявності одного з наступних чотирьох документів які підтверджують, що: • він/вона був повністю вакцинований АБО вакцинований одноразовою дозою вакцини від Covid-19; • мати негативний тест ПЛР на коронавірус, не старше 72 годин; • він/вона має докази того, що пережила COVID-19 (що не минуло не менше 14 днів і не більше 180 днів з моменту позитивної ПЛР або швидкого тесту на антиген); • Наявність негативного швидкого тесту на антиген на коронавірус не старше 48 годин. Якщо особи, не мають жодного з чотирьох документів, їх направляють на чотирнадцятиденну самоізоляцію, яка може бути припинена після шостого дня в’їзду Чорногорія з негативним ПЛР -тестом.  

Хорватія

Оновленні умови в’їзду на офіційному сайті Там говориться про те, що громадяни третіх країн можуть в’їхати в країну тільки якщо доведена «необхідність поїздки». Нижче наводиться ряд винятків, включаючи пункт 8: «Особи, які подорожують з турисичною метою і мають підтвердження оплати проживання в готелі, таборі, орендованому приватному помешканню, або орендованому судні або іншому вигляді туристичного житла»

Таким чином, туристи з України можуть в’їжджати до Хорватії з підтвердженням проживання в країні, виконавши одну з умов:

 • ПЛР-тест не старше 72 годин;
 • тест на антиген, не старше 48 годин
 • Сертифікат про вакцинацію, який підтверджує вакцинацію особи від Covid-19, яка була щеплена другою дозою вакцини (Pfizer, Moderna, AstraZeneca) не пізніше 14 днів від моменту в’їзду в Хорватію. Якщо вакцина передбачає одну дозу (Janssen/Johnson&Johnson), то вакцинація повинна бути здійснена не пізніше 14 днів від моменту в’їзду в Хорватію;
 • Підтвердження перенесеної хвороби;
 • Тестування після прильоту з ізоляцією до отримання результатів.

Болгарія

Сovid-тестування: З 1 травня 2021 в’їзд в країну буде можливий при наявності однієї з таких документів: – свідоцтва про вакцинації з завершеним курсом вакцинації; – негативного результату тесту ПЛР або тесту на антиген:  ПЛР-тести і тести на антиген повинні бути зроблені  не більше, ніж за 72 години до перетину болгарського кордону, т їсть повинен бути  переведений на англійську мову! Діти з 12 років також повинні здавати ПЛР-тест! – документа про подолання захворювання, який виданий не більше ніж за 6 місяців до дня в’їзду в країну. Списки з інформацією про вакцинацію і антегенні тести на СOVID-19, дозволені при в’їзді в Болгарію  

Албанія

Сovid-тестування:  тестування перед вильотом не потрібно. ОНОВЛЕНО 31.08.2021 З 06.09.2021 іноземцям дозволяється в’їзд до Албанії лише при виконанні однієї з наступних умов: ✔️ вакцинація від COVID-19 (сертифікат вакцинації, з дня повної вакцинації пройшло не менше 14 днів) – будь-яка вакцина; ✔️ негативний тест ПЛР не старший 72 годин – англійською мовою, наявність QR-коду обов’язкове; ✔️ докази перенесеної хвороби COVID-19 (після позитивного ПЛР або швидкого тесту на антиген пройшло не менше 14 днів і не більше 180 днів) – англійською мовою; ✔️ негативний експрес-тест на антиген не старший 48 годин – англійською мовою (оригінал з печатками). ❗️ Виконання даних умов є обов’язковим для всіх туристів, які подорожують до Албанії, крім дітей до 5,99 років.  

Грузія

 • подорожувати необхідно повітряним транспортом безпосередньо із держав-членів Європейського Союзу, Ізраїлю, Туреччини, Швейцарії, Норвегії, США, Великобританії та Північної Ірландії, Саудівської Аравії, Катару, ОАЕ, Бахрейну, Вірменії, Азербайджану, України, Казахстану, РФ, Білорусі, включаючи транзитні поїздки через треті країни; (сухопутні і морські кордони залишаються закритими);
 • на прикордонному пункті пропуску Грузії необхідно пред’явити сертифікат ПЛР-тестування, проведеного не більш ніж за 72 години до поїздки в Грузію;
 • на 3-й день перебування обов’язково пройти ПЛР-тестування за свій рахунок;
 • перед перетином державного кордону необхідно заповнити спеціальну анкету, вказавши історію поїздок за останні 14 днів, контактні дані (адреса, номер телефону, адреса електронної пошти тощо)
 • Деталі за посиланням.
Будь-яка особа віком до 10 років (незалежно від національності) звільняється від обов’язку проходити  ПЛР-тестування за останні 72 години до візиту в Грузію та проводити ПЛР-тест на третій день.

Туніс

Сovid-тестування: Для поїздки в Туніс туристам необхідно мати при собі негативний результат ПЛР-тесту на SARS-CoV-2, термін якого не повинен перевищувати 72 години з моменту здачі до моменту перетину кордону! Довідка повинна бути перекладена англійською,  французькою або арабською мовами. Дітям до 12 років тест не потрібен!  

ОНОВЛЕНО

Згідно з оновленими обмеженнями урядом країни, перелічені нижче правила для пасажирів, що прилітають до Тунісу, продовжені до 6 червня.

 1. 🔹 Для всіх пасажирів повернувся обов’язковий готельний карантин (включаючи громадян Тунісу)
 2. 🔹 Пасажири повинні надати при реєстрації ваучер на карантинний готель протягом 7 днів, починаючи з дати прибуття до Тунісу. Пасажирам без ваучера буде відмовлено в подорожжі. (Перелік готелів додається.)
 3. 🔹 Пасажири за свій рахунок мають зробити другий ПЛР тест між 5-м та 7-м днем свого перебування в карантинному готелі. У разі негативного результату, вони зможуть покинути карантинний готель.
 4. 🔹 Пасажири повинні надати при реєстрації негативний результат ПЛР тесту, що був зроблений не пізніше 72 годин до вильоту першого польоту (діти віком до 12 років звільняються). Пасажирам без негативного ПЛР тесту буде відмовлено в подорожжі.
 5. 🔹 Пасажири мають пройти експрес-тест (тест на антиген) після прибуття до Тунісу.
 6. 🔹 Заповнивши форму програми E7MI, її потрібно роздрукувати, підписати, та показати в зоні контролю після прибуття до Тунісу. Заповнену форму буде перевірено перед вильотом.
Будь-якому пасажиру (навіть громадянам Тунісу), який не відповідає вище переліченим вимогам, буде відмовлено в польоті. Оновлено 10.07.2021 Для перетину туніського кордону необхідно надати негативний ПЛР-тест (із обов’язковим QR-кодом на бланку), здійснений за 48 годин до посадки на літак, для усіх подорожуючих, включаючи вакцинованих та тих, хто мають імунітет до коронавірусу після перенесеного захворювання. Особи, які прибувають до Тунісу, зобов’язуються проходити обов’язкову обсервацію за місцем свого проживання/перебування протягом 7 днів. Після прибуття до Тунісу також необхідно здійснити експрес-тест. У випадку, якщо зазначений тест буде позитивний, особа транспортується до спеціалізованого центру. Проходження самоізоляції не вимагається від громадян України, які прибули до Тунісу з туристичною метою, якщо експрес-тест буде негативним. Водночас, туристи повинні залишатися у складі туристичних груп (cohorting), використовувати туристичний транспорт для пересування, а також дотримуватися санітарного протоколу по боротьбі з COVID-19, затвердженого Міністерством охорони здоров’я Туніської Республіки. Перед вильотом до Тунісу потрібно зареєструватися на сайті https://app.e7mi.tn  

Іспанія

В’їзд дозволено бед сертифікату вакцинації та тестування! Відповідно до наказу МВС Іспанії INT/790/2021 від 23.07.2021 р. з 00.00 год. 27 липня Україну включено до переліку країн, на резидентів яких не поширюються загальні обмеження щодо в’їзду до Іспанії. Міністерством охорони здоров’я Іспанії опублікований оновлений перелік країн “зеленої зони”, до якого включено Україну. Відтак громадяни України можуть подорожувати до Іспанії без необхідності надання довідок про вакцинацію або негативних результатів тестування на наявність Covid-19 за умови завчасного заповнення формуляра санітарного контролю: https://www.spth.gob.es/. Увага! Інформація оновлюється щотижня, просимо це враховувати при плануванні подорожі та додатково перевіряти дані перед поїздкою.  

Домінікана 

Дозволено всім категоріям осіб!  По прильоту в аероопрту проводят вибіркове тестуваннятуристів. У разі позитивного результату тесту, турист має пройті 14 -денний каранти. Всі прибуваючі перед прильотом мають заповнити електронну форму за посиланням: https://eticket.migracion.gob.do/ В країні продовжує діяти надзвичайний епідеміологічний стан та комендантська година.  

ОАЕ

Громадянам України, які мають намір відвідати ОАЕ з туристичною метою поїздки, повинні надати під час реєстрації на рейс в аеропорту відправлення:
 • Поліс міжнародного медичного страхування, який підтверджує покриття витрат, пов’язаних з лікуванням  COVID-19 та перебуванням в умовах ізоляції на території ОАЕ;
 • Заповнений на англійській мові та обов’язково роздрукований Сертифікат (Сertificate polymerase chain reaction (PCR) swab test), який підтверджує негативні результати тесту на COVID-19.
Вказаний Сертифікат повинен бути виданий не більше ніж за 72 годин до прибуття в ОАЕ та має бути наданий лише акредитованими в Україні медичними закладами. Ця вимога не застосовується по відношенню до дітей віком до 12 років та пасажирів, які мають середню або важку форми інвалідності. Звертаємо увагу, що у разі відсутності даного Сертифікату чи страхового полісу, пасажиру може бути відмовлено авіакомпанією у перевезенні. Слід також пам’ятати, що авіакомпанії мають право відмовити у реєстрації на рейс пасажирам, які матимуть симптоми COVID-19. Після прибуття до Дубаю необхідно буде пройти ще один тест на COVID-19, який робиться безпосередньо в аеропорту, а також завантажити додаток «COVID-19 DXB» і зареєструватися у ньому для можливого спілкування у подальшому з органами охорони здоров’я ОАЕ. Результат цього тесту надійде у вигляді смс повідомлення протягом 24 годин. До моменту отримання результату тесту необхідно перебувати в умовах самоізоляції в готелі або іншому місці проживання. Особи, у яких буде виявлений позитивний результат тесту на коронавірус, а також ті (родина/група туристів), хто контактував з особою з позитивним результатом тесту на коронавірус, будуть ізольовані на 10 днів у спеціально визначених еміратською стороною установах за власний рахунок. Важливо – для осіб, які приїжджають до Абу-Дабі, існують додаткові вимоги щодо карантину (див. розділ “Особливості по країні).