Головна <Статті < Що змінилося в Туреччині після введення нових обмежень

Що змінилося в Туреччині після введення нових обмежень

РОБОТА ТРАНСПОРТУ ТА ТРАНСФЕРИ В ТУРЕЧЧИНІ

Ці обмеження не стосуються логістичних і транспортних компаній, вони потрапили в список виключень. Міський транспорт в Стамбулі і Антальї продовжить роботу в звичайному режимі.  

ГОТЕЛІ ТА ХАРЧУВАННЯ ТУРИСТІВ

Всі готелі та інші об’єкти розміщення, включаючи приватні апартаменти, не потрапили під обмеження  – вони продовжують працювати як зазвичай. Туристи, які проживають в них, продовжують харчуватися за встановленим готелем графіком і відповідно до обраної системою. Тобто, для іноземних гостей у готелях Анталії на «все включено»  нічого не зміниться. Туристам в готелях Стамбула теж не слід нічого боятися – все замовлене ними (сніданок, обід, вечеря) буде виконано за розкладом. Однак більшість туристів в Стамбулі проживає в готелях з сніданком або напівпансіоном і харчуються в місті. З таким харчуванням буде складніше, але голодними туристи не залишаться точно. Починаючи з 20.00 п’ятниці 20 листопада ресторани, кондитерські, чайні сади, кав’ярні, кафе та інші заклади громадського харчування в Туреччині будуть працювати з 10:00 до 20:00 – але тільки продаючи їжу на винос (з собою) або з доставкою за певною адресою (в тому числі в готелі. Після 20:00 в ресторанах і онлайн-сервісах по доставці їжі буде як і раніше доступний онлайн-замовлення. Таким чином, туристи зможуть поїсти в тому ж Стамбулі, взявши їжу із закладу громадського харчування або замовивши онлайн. Але ось звично пообідати в хорошому ресторані з видом на Босфор або посидіти в атмосферному старовинному чайному саду поки не вийде. При цьому продовжать працювати без обмежень заклади громадського харчування, що знаходяться не в містах, а поза межами житлових районів, на туристичних об’єктах або на автомобільних трасах. Тобто поїсти туристам на трансфер чи екскурсії між містами не складе труднощів.  

ОБМЕЖЕННЯ РОБОТИ МАГАЗИНІВ І ТОРГОВИХ ЦЕНТРІВ

Якщо турист хоче купити що-небудь (в т.ч. їжу або напої) в магазині, йому потрібно мати на увазі ще одне обмеження. З п’ятниці 20 листопада торгові центри і моли, продуктові магазини, перукарні та салони краси в Туреччині продовжать працювати, але з обмеженням по часу: строго з 10:00 до 20:00. Таким чином, туристам варто заздалегідь спланувати час своїх покупок.  

МЕДИЦИНА І АПТЕКИ

Медичне обслуговування туристів не буде зупинено або обмежене. Всі страхові поліси туристів дійсні, обслуговування по ним буде здійснюватися як зазвичай. Всі медичні організації, державні та комерційні клініки, а також всі аптеки продовжать роботу у звичайному режимі, без нових обмежень.  

Комендантська година І ДОКУМЕНТИ, ЯКІ ТУРИСТАМ ПОТРІБНО МАТИ ПРИ СОБІ

Всі опитані експерти зараз чекають додаткової інформації про те, чи поширюються ряд обмежень, що вводяться на туристів. Так, згідно з підписаним президентом Туреччини документу, ввечері у вихідні вводиться комендантська година (заборона виходу на вулицю): з 20:00 кожної суботи до 10.00 кожної неділі і з 20.00 неділі до 05.00 понеділка – до особливого розпорядження. Жителі Туреччини у віці 65 років і старше можуть гуляти тільки по буднях з 10:00 до 13:00, а вікова група до 20 років (ті, хто народився з 01.01.2001 і після) можуть гуляти з 13:00 до 16: 00.   Навряд чи комендантська година буде становити певні незручності для туристів (тим більше, що всі заклади закриті). Адже турецькі компанії, і туроператори звертають увагу, що в документі, підписаному президентом Туреччини, всюди використано вираз vatandaşlarımız ( «наші громадяни»). При цьому в указі немає жодної згадки про «іноземців» або «туристах». Грунтуючись на практиці використання попередніх урядових документів Туреччини, експерти як в самій Туреччині, так і в керівництві туроператорских компаній роблять висновок про те, що іноземні туристи в Туреччині під дію пунктів про комендантську годину і «вікнах» для вікових груп, швидше за все не підпадають. Інакше б «іноземці» були б згадані в тексті (як це було раніше). Асоціація турецьких туристичних агентств TÜRSAB випустила 18 листопада заяву, в якій говориться, що туристи (якщо у них є підтвердження того, що вони туристи) в Туреччині не підпадають під положення указу про вікових групах і комендантську годину. І все ж, щоб уникнути різночитань, представники TÜRSAB направили запит в МВС Туреччини. Як кажуть представники туроператорів і приймаючої компанії в Туреччині, в будь-якому випадку туристам при виході на вулицю тепер вкрай бажано мати при собі свій паспорт, а також роздрукований ваучер або його скріншот / фотографію. Це підтвердить той факт, що власник цих документів – саме турист, який проживає в готелі, а не просто живе в Туреччині чоловік. Також туристам рекомендується (особливо якщо вони їдуть на індивідуальному трансфер або таксі) мати при собі також роздруковані авіаквитки або хоча б їх фотографії на смартфоні – вони підтвердять і мета поїздки, і той факт, що володар квитків