Головна <Статті < ОНОВЛЕНО Де та як здати ПЛР-тест в аеропорту “Бориспіль”

ОНОВЛЕНО Де та як здати ПЛР-тест в аеропорту “Бориспіль”

Згідно нових правил, громадяни України старше 12 років, що повертаються із-за кордону, повинні мати негативний результата ПЛР-тесту. Або ж встановити по прильоту додаток “Дій вдома” і піти на 14-денну самоізоляцію. Зняти самоізоляцію можна шляхом здачі ПЛР-тесту в одній із лабораторій. Зроби це можливо одразу в а/п “Бориспіль”.

Ціни, умови тестування та терміни отримання результатів різні, тому зберігайте на майбутнє.

  Повернувшись із Туреччини, я вирішила здавати тест в аеропорту. На даний момент в аеропорту працює 7 лабораторій. На 2 поверсі Терміналу Д знаходяться 6 із них (поруч із зоною вильоту внутрішніх рейсів). Ще одна – лабораторія CSD Lab – розташована в Терміналі Д та на 3 поверсі Терміналу В. Тут можна отримати результат вже за 6-7 годин, вартість 1500 грн. Я не поспішала, тому вирішила скористатися послугами іншої, покрокова інструкція нижче.

Отже, алгоритм здачі тесту такий:

  • Отримавши свій багаж, виходимо в зону зустрічі пасажирів. Одразу натикаємося на інформаційний стенд, на якому вказано орієнтовні вартості, місцезнаходження та вказівна стрілка до лабораторій.
  •  Ескалатором або ліфтом піднімаємося на 2 поверх, знову ж таки натикаємося на вказівний стенд та інформаційне табло. Ліворуч буде рецепція, не помітити неможливо, там завжди купа людей)) А також встановлені великі банери від кожної лабораторії з інформацією, які тести проводять, вартість та час виконання. Дуже просто і зрозуміло все розписано, також є консультанти на рецепції, все розкажуть, допоможуть.
  •  Обираємо лабораторію, беремо анкету (на кожному банері є кишенька з анкетками і бланк-зразок заповнення). Заповнюємо анкету – вказуємо дані як в закордонному паспорті, ОБОВ’ЯЗКОВО ставимо галочку “для зняття з самоізоляції” та вказуємо емейл, щоб отримати результат тесту (в застосунок “Дій Вдома” іноді не прикріплюється результат), йдемо оплачуємо тест.
  •  Сплатити за тест можливо 3 способами. Перший – готівкою у касі, підходить будь-яка каса, де є напис “Payment for Covid”. Навіть в пункті обміну валют можна, якщо є напис. Комісія при оплаті в касі – 65 грн. Другий – в терміналі самообслуговування, можна як готівкою, так і карткою. Комісія 55 грн, реквізити є на звороті анкети. Всі дані вводити потрібно самостійно, консультанта біля них немає. Третій – через онлайн-застосунок. На кожній анкеті є QR-код, скануєте і вам відкривається сторінка для інтернет-оплати. Комісія – згідно умов вашого банку. ВАЖЛИВО – в анкеті треба вказати код квитанції, якщо оплачуєте через інтернет, потрібно не забути завантажити квитанцію.
  •  Далі із заповненою та оплаченою анкетою проходимо до лабораторії. Перед лабораторіями буде віконечно, де у вас перевірять анкету та оплату. Всі лабораторії за одними дверима знаходяться. Лаборант виходить та просить зайти певну кількість людей, далі проводить до того чи іншого медичного столика, бере аналіз та відпускає додому. Ось і все. На практиці процедура зайняла близько 40 хвилин, бо скрізь були черги – на заповнення анкети, в касі, в лабораторії. Без черг, думаю, хвилин 10 займе.

Тепер про ціни.

Я здавала в лабораторії “Адоніс”, вона найдешевша наразі. Вартість тесту – 690 грн (+комісія), термін виконання – до 12 робочих годин. Мені результат надійшов через 8 годин. Приклад заповнення анкети на фото. Інші лабораторії:
  • Лабораторія “Universum.Сlinic” – 850 грн/до 12 робочих годин
  • Лабораторія “МедЛаб” – 800 грн/до 10 робочих годин
  • Лабораторія “Ескулаб” – 720 грн/до 12 робочих годин
  • Лабораторія “IMMD” – 720 грн /до 12 робочих годин (онлайн-запис наразі не потрібен)
  • Лабораторія “Healthy Lab” – 700 грн/до 12 робочих годин