Головна <Статті < Фантастична Україна  –  світові аналоги, які є в Україні

Фантастична Україна  –  світові аналоги, які є в Україні

Дивовижні місця України, які є аналогами відомих місць на весь світ ⠀

Поки Європа та деякі країни закриті для нас, у вас є можливість, подорожуючи Україною, відчути атмосферу Шотландії, Чехії, Нідерландів, Британія тощо)

⠀ Вітряні млини в Водяниках

Комплекс старовинних вітряків в селі Водяники в Черкаській області – це майже точна копія знаменитих вітряних млинів в Кіндердейку, що поруч з Роттердамом.

Плебанівський віадук

У Тернопільській області поруч з селом Плебанівка розташована одна з найбільш вражаючих споруд цього регіону – залізничний віадук. Він складається з 9 кам’яних арок і був побудований в 19 столітті австро-угорцями. Схожий віадук знаходиться в Шотландії в невеликому селі Гленфіннан. Примітно, що шотландський віадук був відображений у фільмі “Гаррі Поттер”.

Замок Паланок

Середньовічний замок Паланок в місті Мукачево (Закарпатська область) має брата-близнюка в Німеччині. Ним є замок Бургхаузен, який був побудований в далекому 11 столітті.

Білгород-Дністровська фортеця

Білгород-Дністровська або Аккерманська фортеця – це яскравий приклад європейської середньовічної фортифікаційної архітектури. Замок був побудований в 13 столітті в мальовничому місці на березі Дністровського лиману. Зовні українська фортеця дуже схожа на замок Конві в Уельсі (Великобританія).  

Олешківські піски

Олешківські піски є найбільшим піщаним масивом у Європі. Складаються із безмежних барханів (тутешні мешканці називають їх «кучугурами»), висотою близько 5 м, і негустою рослинністю … Може порівнятися з пустелею Рамлат-ель-Вахіба. Знаходяться ці піски у Цюрупінському районі (стара назва Цюрупінська – Олешки) Херсонської області,за 30 км на схід від обласного центру.

Ужгород

Навесні, під час цвітіння сакури, Ужгород стає дуже схожим на затишне японське містечко Атамі. Як бачите, щоб насолодитися яскравим видовищем квітучих сакур не обов’язково їхати за тридев’ять земель.