Головна <Статті < 7 острівних держав, що зникають

7 острівних держав, що зникають

Далекі, неймовірно красиві, маленькі та більші, безлюдні та з місцевим населенням – райські острови, що так ваблять мандрівників з усього світу. Але, на жаль, не всі судилося побачити – найближчим часом деякі з них повністю зникнуть у світовому океані. Тому поспішіть, щоб побачити саме їх!

Мальдіви

Мальдівські острови – найнижча країна на Землі (80% архіпелагу знаходиться на висоті менше метра над рівнем моря). Оскільки рівень океану щорічно підвищується, років через 30 Мальдіви можуть повністю зникнути під водою.

Фіджі

На великих островах Фіджі є гори, а від наступаючої води найбільше страждають  мешканці приморських сіл, які змушені перебиратися вглиб острова і втрачати свої сільгоспугіддя. Кліматичні зміни викликані штормом і засухою, все це робить острів меншим кожного року.

Мікронезія

Об’єднує  понад 600 островів і атолів на схід від Філіппін. Вчені вважають, що протягом XXI століття вода тут підніметься на 40-157 см. Здається, не так багато, але це зробить острова непридатними для життя.

Соломонові острови

Щороку вода Тихого океану відвойовує у Соломонових островів по сантиметру, так що за останні 70 років п’ять островів вже пішло під воду. Ще на шести островах ерозія грунтів така сильна, що місцеві жителі переїхали в сусідні села.

Сейшели

Сейшельські острови тонуть через загибель коралових рифів: без них починається ерозія, тому острова вимиваються. А рифи гинуть через кліматичні зміни і активного розвитку туризму. Якщо нічого не зміниться, то вода буде продовжувати підніматися і руйнуватиме острови.

Кірібаті

Маленька держава в Тихому океані, розсип атолів недалеко від Гаваїв. Найбільший серед них – острів Різдва – найбільший атол в світі! Однак багато які островів Кірібаті – низовині, які потроху ховаються під океанської водою. Підземні джерела прісної води через неї стають непридатними, і одного разу люди просто не зможуть тут залишатися.

Тувалу

Маленька країна на трьох островах і шести атолах, знаходиться на схід від Індонезії. Тут загроза занурення під воду не абстрактна, а реальна, адже океанські хвилі буквально лижуть злітно-посадкову смугу місцевого аеропорту. А тутешні грунти стають все більш солоними, так що жителі Тувалу теж починають шукати щастя в сусідніх країнах. На Тувалу немає жодної річки, а основне джерело прісної води – дощі.